ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9939524
*
nr 993 9524
Spegel
höjd: 40x40
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 november 2015
kl 18:21:26
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 993 9524
Spegel
höjd: 40x40
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 9 november 2015 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.